Pro 20

ČESKÝ POHÁR starší žáci

Po výborném výkonu ve druhém kole Českého poháru sedružstvo starších žáků vydalo 7.- 8.12.2018 do Hradce Králové, kde na nějčekaly zápasy tentokrát v druhé osmičce týmů. Aby si hoši udrželi naději napostup do dalších bojů, museli ze sedmi zápasů šest vyhrát a zároveň družstvo Jirkova všech sedm zápasů prohrát.Nemusíte tomu ani moc rozumět, ale to se nemohlo stát ani ve zdařilé mexické telenovele..

Naši hoši byli ale od prvního zápasu přesvědčeni, žebudou bojovat a v tomto duchu se nesla všechna jejich utkání. Podali neskutečný, neuvěřitelný výkon na, až možná za, hranicí svých možností. Dokázali porazit ČZÚ Praha, Duklu Liberec, Orion Praha a další zvučná“jména“. Vše to byla ohromně vyrovnaná a z jejich strany ubojovaná vítězství. Pochopitelně museli hrát i pro diváky, kdy si jedno z utkání pustili až do stavu 20-24 a nakonec si ve vítězném chumlu uskákali 26-24. Skalní matky na tribuně musely dokonce vydržet i jejich „tajbrek snů“, kdy počítadlo ukazovalo dramatických 10-13 pro soupeře a pomalu jsme si začalibalit. Hoši ale zřejmě nervy nemají a dokázali snížit na koukatelných 13-14. Za tohoto stavu však soupeř zahrál smrtící ulívku a nám spadla nejen ona, ale inaděje na postup. KONEC příběhu!!! néééé . přes síť hrál zadní nahrávač ve výskoku a náš realizační tým o této nemilé zkušenosti dokázal přesvědčit nejen rozhodčího, ale hlavně i soupeře, který už slavil. JAK se slaví jim SOUTOK předvedl téměř vzápětí 17-15. Po sobotě jsme tedy byli i nadále ve hře a kluci odcházeli z palubovky v 19,20 hod. s jednou smolnou prohrou a opravdu zničeni.V neděli měli chlapci trošku tužší rozjezd, kdy se prospinkali do stavu 1-9,ale pak to opět začalo frčet a přehráli jsme zbývající týmy. Opojnou chuť vítězství nám ještě umocnila pochvalná slova od ostatních trenérů a diváků za předvedený výkon. Aby té radosti ale nebylo moc, tak Jirkov v posledním zápasevedl 23-20 a nám se pomalu začal rozplývat víkendový sen. Naštěstí v Jirkově mají evidentně hoši rozum a vyhraný zápas nepochopitelně pustili.

 Víkend snů, nervů, emocí, počítání, kalkulování námpřinesl vysněné a hlavně za předvedený výkon zasloužené 14.místo. Naši hoši ze SOUTOKU dokázali porazit nejen lepší družstva, ale hlavně neúprosně nesmyslnou pohárovou matematiku. Hoši, jste BORCI!!!

Permanent link to this article: http://kralupyvolejbal.cz/cesky-pohar-starsi-zaci/