Kvě 28

KRALUPSKÉ REPUBLIKOVÉ MEDAILE

Kralupy mají teď celkem 3 medaile z Mistrovství republiky.
K tomu třikrát dokázaly být čtvrté a celkem pravidelně se starší žákyně probojovávají mezi 16 nejlepších týmů, mladší žákyně se na MČR kvalifikují zatím ob jeden rok
Máme dvakrát bronz z republiky mladších žákyň (rok 2015,2019) a zlato z republiky starších žákyň (rok 2017).
Přestože jsou 3, tak se týkají pouze dvou družstev.
V Kralupech dokázaly dovést k republikovým medailím svá družstva pouze dvě nahrávačky Eliška Kořínková a Johana Malíková. Vyzdvihuji zde především je, přestože družstvo tvořilo mnohem více hráček a výborných hráček. Ale všichni víme, že bez výborné nahrávačky by to nešlo. To ony tým na hřišti vedou a tvoří hru.

Poslední republiková medaile patří družstvu, které si pro ni postupně kráčelo od žlutého minivolejbalu. Už na trénincích byla tato děvčata jiná – chtěla, makala, bojovala, bavilo je to. V minivolejbalech (v každé kategorii) získávala, všechna družstva z nich složená, medaile. Největší úspěch jsme měly v červené a modré kategorii. Z červené máme dokonce titul republikového mistra od dvou největších opor – nahrávačky (Johany Malíkové) a nejlépe přihrávající hráčky (Terky Faifrové). V modrém se nám povedlo na Festivale středočeského kraje vybojovat všechna 3 medailová místa. Devět hráček bylo nejlepších z kraje. V tu chvíli bylo jasné, že toto družstvo na to volejbalově má. A záleží už jen na jejich píli, bojovnosti a odvaze.
Sezóna byla dlouhá a naše družstvo na tom nebylo zdravotně nejlépe. Ale jsou to na svůj věk neuvěřitelné bojovnice a ONY TO PROSTĚ DALY!

Zpětně vím, že jsme mohly být i první, ale i poslední.
Jsou to mladé hráčky a nikdy nevíte, komu se co povede, kdo se chytne a kdo ne, kdo se rozsype, jak zahraje soupeř. Proto mě tato kategorie tak baví. Prostě nikdy nevíte, co vás čeká.
Co vedlo k úspěchu:
– obrovská bojovnost
– sehranost
– vynikající servis
– pracovitost na tréninku
– přátelská atmosféra v týmu
– mentální síla týmu, který se nikdy nevzdává (Ani když prohrává o deset bodů. Je to prostě nerozhodí, ony si věří.)
– většina hráček umí číst hru soupeře
– většina hráček je ochotná riskovat
– výborná nahrávačka
– skvěle přijímající hráčka
– „na poslední chvíli“ obrovské zlepšení naší klíčové útočící a blokující hráčky
– lavička, která může jít do hry
– specialistka na podání do koncovky, která stabilně zahraje pole i na saku (tu tam nikdo z týmů neměl a Viky byla náš obrovský žolík)
– plnění pokynů a taktiky
Co chybělo k prvnímu místu:
– odvaha některých hráček

Permanent link to this article: http://kralupyvolejbal.cz/kralupske-republikove-medaile/