Úspěšná kvalifikace Českého poháru starších žákyň 28. – 29. 9.

Letos se do kvalifikace na Český pohár starších žákyň přihlásilo celkem 65 družstev. Ta byla na kvalifikaci a první tři kola rozdělena územně na západ a východ. Kvalifikace západu proběhla na 3 místech celkem v 7 pětičlenných základních skupinách. A 7 týmů z ní postoupilo do finálové sedmičky západu.

Český pohár je prestižní soutěž pro starší žákyně a lze se z něj probojovat přímo na Mistrovství republiky. Nejlepší umístění z ČP mají Kralupy z roku 2017 – braly jsme zlato. Říká se, že kdo vyhraje ČP, nevyhraje MČR. Ale našim holkám se povedlo vyhrát v tom roce i Mistrovství republiky.

Cílem na kvalifikaci byl postup do první sedmičky. A TO SE POVEDLO! Celkový cíl si nechám zatím pro sebe, protože neznáme další české týmy ani týmy z východní části (hodně s kvalitou jednotlivých družstev zamíchal posun kategorií od 1. 1.). Ale je jasné, že tento tým musí mít ambice dojít vysoko.

Kvalifikaci jsme sehráli v Dolních Břežanech (Orion), kde hrály celkem 3 základní skupiny. V sobotu jsme prošli základní skupinu na jedničku! Neztratili jsme ani set a bez problémů si došli pro výhodnou pozici na neděli. Neděle byla ještě lepší a Chodov i Karlovy Vary (první z dalších dvou základních skupin) jsme jednoznačně přehráli.

První kolo se bude konat 19. – 20. října, pravděpodobně v Chodově. Do finálové sedmičky postoupily: Kralupy, Liberec,Olymp Praha, Jirkov, Hlincovka, Chodov a Karlovy Vary.

Přejeme brzké uzdravení Terce Faifrové, která si při obětavém zákroku v poli narazila žebra o lavičku. Velké poděkování patří Lence Malíkové za zajištění ošetření v nemocnici.

Další FOTKY od Michala můžete prohlížet ZDE
(Kralupy, Volejbal)

Permanent link to this article: http://kralupyvolejbal.cz/uspesna-kvalifikace-ceskeho-poharu-starsich-zakyn-28-29-9/