Starší žáci vybojovali v kvalifikaci Českého poháru PRVNÍ OSMIČKU!

Český pohár starších žáků aneb „po roce Vánoce“

O víkendu 5.-6.10.2019 se v Hradci Králové uskutečnila kvalifikace družstev starších žáků pro skupinu „Západ“, která v letošním ročníku čítá 24 družstev. Jedná se o jednu z nejdůležitějších akcí sezóny. Naši hoši se pod vedením trenérů připravovali sice velmi zodpovědně, ale na takovou fyzickou a psychickou zátěž se snad ani dokonale připravit nelze! Nominováno bylo 12 nejlepších starších žáků z obou družstev Kralup, která  současně působí v krajském přeboru. Už rozlosování do základní skupiny vyvolalo mírnou nervozitu a obavy. Bylo jasné, že po sobotě musíme skončit do druhého místa ve skupině, ale stejný plán měla další 3 družstva. Základní skupinu jsme zahájili výhrami nad Sokolovem a Českou Lípou, kde jsme předvedli velmi disciplinovanou hru a dokázali se vyrovnat s nervozitou. V těchto dvou zápasech dokonce dostali  herní příležitost i mladší hráči z lavičky. Ti ji dokonale využili a křest ohněm mají se ctí za sebou. V dalším utkání nás čekal celek z Jirkova. Chtěli jsme a potřebovali  je porazit, abychom se vyhnuli dalším play off bojům, kdy jedno jediné utkání rozhodne o „VŠEM“. Kluci je v prvním setu zničili 25-7, ale pak se oni dostali do hry a nám už nepomohla ani svěcená voda, natož neskutečně famózně fandící lavička, která byla nejlepší v celé hale. Museli jsme skousnout velice hořkou, smutnou a nešťastnou prohru 1-2. Do utkání smrti nám navíc tabulková rošáda přiřkla Kolín, se kterým máme zápornou bilanci z krajského přeboru. Po náladě měl kdekdo. Hoši měli 2,5 hodiny pauzu a v té dokázali  nejen nepřetržitě svačit, ale hlavně hodit „Jirkov“ za hlavu a připravit se na nejdůležitější utkání víkendu. CO jsme předvedli? – demoliční exhibici Kolína. Celá základní šestka zahrála na, a místy až za, hranicí svých možností a Kolín vymetla z palubovky. Nádherné vítězství nás posunulo do nedělní skupiny o 7.-12. místo. V neděli jsme se ocitli ve zvučné společnosti Lvů Praha, Slavie Liberec. Hoši začali od rána makat a dřít na každém balónu a poctivou prací celého týmu, kdy se jedni rvali a druzí řvali, dokázali obě papírově lepší družstva porazit. Sice opravdu těsně (jeden z setů 31-29), ale PORAZIT a tím způsobit skoro zázrak. Trenéři snili o 12. místě a hoši dokázali zařídit, že jsme v PRVNÍ OSMIČCE.

Tímto pomstili i chlapce z minulého ročníku Českého poháru, kdy byli velmi nespravedlivě „funkcionářsky“ vyřazeni z dalších bojů, přestože si je vynikající  hrou vybojovali na hřišti.    

V roli „Zorro Mstitelů´“ účinkovali: Juli Ardan, Sam Bek, Michal Bolčák, Kuba Hlaváček, Vojta Huml, Pepa Kejmar, Lukáš Klír, Míša Kratina, Kuba Kubišta, Adam Pavlok, Honza Trnka, Dan Valko,  

Oscara za hudbu získává: Kuba Hlaváček

Oscara za zpěv: Kuba Kubišta, Luky Klír

Oscara za herecký výkon: Juli Ardan, Michal Bolčák, Pepa Kejmar, Adam Pavlok, Dan Valko

Oscara za úchvatný herecký výkon a překonání sama sebe: Vojta Huml

 

Permanent link to this article: https://kralupyvolejbal.cz/starsi-zaci-uspesni-v-ceskem-poharu/